Do 15 października 2016r. odwiedzający naszą bibliotekę mogą podziwiać wystawę zatytułowaną "Robale" autorstwa mieszkańca Rybnika Łukasza Grycichy.

Twórca zdjęć jest członkiem Rybnickiego Klubu Fotograficznego "Format", fotografuje od kilkunastu lat stale doskonaląc swe umiejętności. jak mówi sam autor wystawy projekt "Robale" powstawał od początku jego przygody z fotografią. Niedawno jednak opanował temat do perfekcji i uznał że warto go pokazać. Kilkadziesiąt jego prac prezentuje fascynujący świat owadów w makrofotografii. Wykonanie ich portretów nie jest łatwe, ale warte wysiłku - ważne jest uzyskanie harmonii z naturą, spokój i szacunek dla tego niezwykłego świata "robali". Artysta zachęca by wyjść z aparatem z domu, zerknąć do ogródka lub na pobliskie łąki a modele w skali makro są na wyciągniecie ręki.