W dniu 18 maja 2016 r. dwie grupy przedszkolaków Wesołe żabki oraz Leśne skrzaty w ramach innowacji dotyczącej rozpoznawania smaków odwiedziły naszą bibliotekę.

Najpierw zostały zapoznane ze zbiorami oraz zasadami korzystania z nich. W bibliotece na dzieci oczekiwała kierownik świetlicy Pani Bożena Szlufik, która w dalszej części przygotowała dla nich ciekawe zajęcia. Maluchy z zaproszonym gościem udały się do gimnazjalnej stołówki zwiedzając po drodze aulę, świetlicę oraz kuchnię. Dalsza część spotkania odbyła się w szkolnej jadalni. Dzieci zostały zapoznane z treścią książeczki pt.: "Przysmaki Maksa", którą czytały im uczennice Gimnazjum: Magda Brzenczek oraz Karolina Waller. Najciekawszą częścią spotkania były konkursy i zgadywanki polegające m.in. na rozpoznawaniu przez dzieci z zawiązanymi oczami smaków owoców i warzyw oraz ich wyglądu na podstawie dotyku. W zabawie oprócz dzieci brały udział ich wychowawczynie. Zajęcia zakończyły się wspólnym poczęstunkiem zdrowymi przekąskami.