Luty to miesiąc wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest najkrótszy w roku, ale dlatego, że przepełniony jest miłością... 14 lutego obchodziliśmy Walentynki czyli święto zakochanych. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się walentynkowe zajęcia dla dzieci z SP-1 uczestniczących w feriach zimowych.

Spotkanie odbyło się 14 lutego 2019. Rozpoczęło się od przeczytania przez dyrektora biblioteki Jolantę Węglorz bajki pt. "Franklin i Walentynki". Po uważnym wysłuchaniu książeczki rozmawialiśmy o jej treści.
Dzieci również zapoznały się z historią i tradycją obchodzenia Walentynek. Luźna rozmowa przybliżyła im postać samego Św. Walentego jak i temat miłości i innych ciepłych uczuć jakimi obdarzamy swoich przyjaciół i bliskich.
W dalszej części spotkania dzieci wykonywały z filcu walentynkowe zakładki do książki.
Na koniec, jak tradycja nakazuje, dzieci obdarowane zostały symbolicznymi upominkami.
Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.