To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu propagowania czytelnictwa. Z tej okazji podejmowane są także inicjatywy służące ochronie praw autorskich i własności intelektualnej. Tego dnia również, w wielu krajach znajomi wręczają sobie książki. Zachęcamy was zatem do czytania i obdarowywania się - jaką książkę wybrać? Oto kilka propozycji:

Sparks Nicholas "Spójrz na mnie" - nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych.

ks. Kaczkowski Jan "Dasz radę" - ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim. Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.

Falaise Ingrid "Mój mąż potwór" - wyznania znanej aktorki o jej arabskim małżeństwie porównywane są z "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody. Jej ukochany okazał się potworem! Znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. A ona ciągle miała nadzieję... . Ta historia zdarzyła się naprawdę i tylko cudem nie zakończyła tragedią.

Miłoszewski Zygmunt "Domofon" - jest powieścią grozy osadzoną w polskich realiach. To debiut autora. Rzecz dzieje się na warszawskim Bródnie, na terenie jednego z blokowisk. Co jakiś czas zdarzają się tam niewyjaśnione ni to wypadki, ni to samobójstwa. Tajemnicze i tragiczne wydarzenia nasilają się a zagadkę bloku stara się rozwikłać trójka bohaterów.

Seniuk Anna "Nietypowa baba jestem" w rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich - znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

ZACHĘCAMY DO LEKTURY