Informujemy Szanownych Czytelników, iż w dniu 13 grudnia 2017 roku (środa) nastąpi przerwa w pracy biblioteki w godzinach od 14:30 do 16:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Z przyjemnością informujemy Szanownych Czytelników, iż w roku 2017 nasza Biblioteka Gminna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 4.950 zł. Kwota ta pozwoliła mam na zakup 194 tytułów najbardziej poszukiwanych nowości wydawniczych zarówno dla dzieci i młodzieży jak i czytelników dorosłych. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

Cześć! Jestem Zosia. Tę książkę napisałam specjalnie dla ciebie. Chcę pomóc ci zostać najfantastyczniejszą księżniczką na świecie, tak jak mi pomogła Amber, moja nowa siostra. Opowiem ci o życiu na zamku i nauczę cię przeróżnych rzeczy: czym jest drzewo genealogiczne, jak księżniczka powinna zachowywać się w szkole, jak zorganizować przyjęcie, a także jak zrobić skrzynię z pamiątkami. Zdradzę ci w tajemnicy największe sekrety, bo wiesz, my – księżniczki – musimy trzymać się razem…

Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych!

Nie ostygły jeszcze piece niemieckich krematoriów.
Wariat tańczy kalinkę na ludzkiej piramidzie.
Z baraku, w którym gwałcą, bucha żar.
Zbrodnia została zapomniana.

Ta książka nie powinna się ukazać. Nie będzie łatwa i przyjemna. Nie udowadnia, że polskie obozy koncentracyjne nie istniały. Nie zaprzeczy bestialstwu i okrucieństwu polskich strażników. Nie powie, że wraz z „wyzwoleniem” przez Armię Czerwoną czas makabrycznych obozów na ziemiach polskich dobiegł kresu.