7 marca 2019r. odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim - autorem książki pt. "Niekrólewska wyprawa".

To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu propagowania czytelnictwa. Z tej okazji podejmowane są także inicjatywy służące ochronie praw autorskich i własności intelektualnej. Tego dnia również, w wielu krajach znajomi wręczają sobie książki. Zachęcamy was zatem do czytania i obdarowywania się - jaką książkę wybrać? Oto kilka propozycji:

Wzorem lat ubiegłych nasza placówka zajęła I miejsce wśród bibliotek publicznych powiatu wodzisławskiego w tzw. agregatowym indeksie aktywności w 2016 roku.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" darowała naszej Bibliotece 1200 szt. kalendarzyków na 2017 rok, do rozdysponowania wśród naszych czytelników.