Drodzy Czytelnicy
Powoli przygotowujemy Bibliotekę do otwarcia...
W poniedziałek po dwóch miesiącach przerwy wracamy, choć w ograniczonym stopniu. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wdrożyliśmy procedury korzystania z Biblioteki w czasie epidemii COVID-19:

Po konsultacjach z organem prowadzącym oraz dokładnej analizie obecnej sytuacji epidemiologicznej na naszym terenie informujemy o wydłużeniu terminu zamknięcia biblioteki do dnia 22 maja 2020r.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną na naszym terenie (znaczny wzrost liczby osób zarażonych COVID-19) w trosce o bezpieczeństwo użytkowników przedłużony zostaje termin zamknięcia Biblioteki. O planowanym otwarciu placówki poinformujemy Czytelników w dniu 8 maja 2020 r.

To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu propagowania czytelnictwa. Z tej okazji podejmowane są także inicjatywy służące ochronie praw autorskich i własności intelektualnej. Tego dnia również, w wielu krajach znajomi wręczają sobie książki. Zachęcamy was zatem do czytania i obdarowywania się - jaką książkę wybrać? Oto kilka propozycji:

Wzorem lat ubiegłych nasza placówka zajęła I miejsce wśród bibliotek publicznych powiatu wodzisławskiego w tzw. agregatowym indeksie aktywności w 2016 roku.