W dniu 16 marca 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie w bibliotece z dziećmi przedszkolnymi 5-cio i 6-cio letnimi w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Z okazji 15-lecia tej kampanii organizatorzy przygotowali cykl opowiadań dla dzieci i młodzieży o 15 wartościach moralnych takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, optymizm, przyjaźń, piękno, solidarność, sprawiedliwość, przyzwoitość, wolność, życzliwość i mądrość.

Podczas spotkania z Małgorzatą Mokrosz - mieszkanką Marklowic, dyrektorem SP-4 w Radlinie dzieci miały okazję wysłuchać pouczającej historii z życia przedszkolaków pt.: "Piotrek umie się dzielić" Iwony Brylińskiej. Następnie odbyła się ciekawa pogadanka na temat przyjaźni i dobroci wraz ze wspólnym śpiewaniem piosenek i obdarowaniem dzieci symbolicznymi czerwonymi serduszkami i kalendarzykami akcji "Cała Polska czyta dzieciom".