7 marca 2019r. odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim - autorem książki pt. "Niekrólewska wyprawa".

Krzysztof Pławecki jest 24-letnim mieszkańcem Radlin, studentem prawa, który postanowił napisać dla swojej młodszej siostry książkę z niezwykłą historią. Bajka w całości jest zapisana 16 zgłoskowym wierszem i opowiadania o losach starego i grubego króla, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu tajemniczej księgi, dzięki której chce zdobyć wiedzę potrzebną do zarządzania królestwem. Podczas swojej wyprawy przeżywa wiele niezwykłych przygód, poznaje ciekawych ludzi i uczy się najważniejszych zasad moralnych. Książkę zdobią liczne ilustracje, wykonane przez Katarzynę Winkler - mieszkankę Marklowic.
Pozycja dostępna do wypożyczenia w naszej bibliotece.
Zapraszamy.