KLAUZULA INFORMACYJNA

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27  kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Biblioteka Publiczna w Marklowicach informuje:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Marklowicach, adres: 44-321 Marklowice, ul. Wyzwolenia 152, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 324543153

W sprawach ochrony danych osobowych informacji udziela Inspektor Ochrony Danych: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 324592825

 

Państwa dane osobowe przetwarzane są w celach związanych z działalnością Biblioteki Publicznej w Marklowicach, tj.:

  • udostępnianie materiałów bibliotecznych,
  • działania kulturalno-edukacyjne,
  • windykacja,
  • statystyki,
  • promocja czytelnictwa i Biblioteki.

Biblioteka jest uprawniona do przetwarzania Państwa danych na podstawie ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach  (Dz. U. 2018 r., poz. 574) oraz ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1068).

 

Dane osobowe Biblioteka Publiczna może przekazywać do podmiotów lub organów:

  • na podstawie obowiązujących przepisów prawa,
  • na podstawie pisemnej zgody,
  • na podstawie umowy powierzenia dostawcom systemów informatycznych.

 

Termin przetwarzania danych osobowych zależy od celu, w jakim zostały zebrane oraz obowiązujących w Bibliotece regulaminów i Instrukcji Kancelaryjnej, przepisów prawa, a także zgód i innych Państwa oświadczeń.

Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

Osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie danych w dodatkowych celach, ma prawo tę zgodę wycofać.

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wnieść skargę do organu nadzorującego przetwarzanie danych osobowych.

Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zarejestrowania Czytelnika w Bibliotece Publicznej w Marklowicach. Odmowa podania danych skutkuje brakiem możliwości korzystania z usług Biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Marklowicach nie podejmuje zautomatyzowanych decyzji na podstawie analizy danych.

2023 © Biblioteka Publiczna w Marklowicach

Joomla Templates by Joomla-Monster.com