Nasza Biblioteka przystąpiła do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”. Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Pozyskane co roku środki w tym Programie pozwalają na uzupełnienie księgozbioru Biblioteki o poszukiwane przez czytelników pozycje książkowe.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, który pozwala Bibliotece na pozyskanie środków finansowych na zakup nowości wydawniczych